2015 Hall of Fame Spring Classic Results

Team Results

10U Regional Division Champion
CP Evolution

CP Evolution

If you have team photo, please email us.

10U Regional Division Runner Up
Albany Knicks


10U Hall of Fame Division Champion
Crown Basketball

Crown Basketball

10U Hall of Fame Division Runner Up
BSNY


11U Regional Division Champion
Ball Hoggs

Ball Hoggs

If you have team photo, please email us.

11U Regional Division Runner Up
Pure Basketball


11U Hall of Fame Division Champion
Metro Mavericks

Metro Mavericks

11U Hall of Fame Division Runner Up
NYC Elite


12U Regional Division Champion
Northeast Premier

Northeast Premier

12U Regional Division Runner Up
MT Vernon BG Club


12U Hall of Fame Division Champion
CT Select

CT Select

12U Hall of Fame Division Runner Up
Bay State Hoyas


13U Regional Division Champion
Rhode Island Magic

Rhode Island Magic

13U Regional Division Runner Up
TMT


13U Hall of Fame Division Champion
New York Lighting

New York Lighting

13U Hall of Fame Division Runner Up
Metro Mavericks


14U Regional Divsion Champion
WSBA Warriors

WSBA Warriors

14U Regional Divsion Runner Up
CT Elite


14U Hall of Fame Division Champion
Buffalo Bounce Red

Buffalo Bounce Red

14U Hall of Fame Division Runner Up
CBC


9th Grade Regional Division Champion
Drive4Stardum II

Drive4Stardum II

If you have team photo, please email us.

9th Grade Regional Division Runner Up
Rhode Island Magic


9th Grade Hall of Fame Division Champion
BC Early Risers

BC Early Risers

9th Grade Hall of Fame Division Runner Up
Castle Athletics


10th Grade Regional Division Champion
CBC

CBC

10th Grade Regional Division Runner Up
ABC


10th Grade Hall of Fame Division Champion
Wiz Kids

Wiz Kids

10th Grade Hall of Fame Division Runner Up
GHPA


11th Grade Regional Division Champion
B2L

B2L

11th Grade Regional Division Runner Up
CT Elite


11th Grade Hall of Fame Division Champion
Castle Athletics

Castle Athletics

11th Grade Hall of Fame Division Runner Up
Redemption Christian


Media Coverage

Tournament MVPs

  • 10U Hall of Fame Division - Liam Connor Crown Basketball
  • 11U Hall of Fame Division - Asad Syed Metro Mavs
  • 12U Hall of Fame Division - Alex Batista CT Select
  • 13U Hall of Fame Division - Posh Alexander NY Lightning
  • 14U Hall of Fame Division - Davion Warren Buffalo Bounce
  • 9th Grade Hall of Fame Division - Hakeem Rashada BC Early Risers

All Tournament Teams

  • Darnell Edge - Saugarties High School (2015) - BC Early Risers 11th Grade
  • George Agyei - Redemption Christian Academy (2016) - Redemption Christian 11th Grade
  • Joel Bailey - Redemption Christian Academy (2016) - Redemption Christian 11th Grade
  • Mike McGuirl - East Catholic (2017) - CBC 11th Grade
  • Jeff Allen - Hand (2017) - CBC 11th Grade
  • Jaecee Martin - Weaver High (2017) - CBC 11th Grade
  • Stephen Alex - Portland High School (2015) - MB Nation 11th Grade
  • Shyheim Ulrickson - Mt Ararat High School (2016) - MB Nation 11th Grade
  • Dylan Daddio - Cheshire (2016) - Shotdoc Nation 11th Grade
  • Darrick Boyd - Chicopee High (2015) - DE Hornets Open
  • Moody Bey - Monson High (2015) - DE Hornets Open
  • Kewan Smoot - South Windsor High School (2017) - CT Elite Moore 11th Grade
  • Jordan Powell - Windsor High School (2017) - Ct Elite Moore 11th Grade
  • Trey Witter - Farmington High School (2015) - Connecticut Passion 11th Grade
  • John Alimo - Lawrence Woodemere Academy (2017) - Crown Basketball 11th Grade
  • Jason Camas - Molloy (2015) - Crown Basketball 11th Grade
  • Khaylen Mahdi - South Hadley High (2018) - DE Hornets 11th Grade
  • Josiah Green - Chicopee High (2018) - DE Hornets 11th Grade
  • Jadakis Brooks - Elmira High School (2016) - Southern Tier Rage 11th Grade
  • Andrew Fleming - Oxford Hlils (2016) - MBR 11th Grade
  • Zarvon Love - Crosby High School (2015) - WBA-CT Kingz 11th Grade
  • Joey Katz - Scarsdale High School (2015) - Chris Ward Basketball Green 11th Grade
  • Eric Demers - Falmouth High School (2015) - B2L 11th Grade
  • Stephen Acums - Catholic Memorial High School (2016) - B2L 11th Grade
  • Gary West - Summit High School - WSBA 11th Grade
  • George Pena - Scanlan (2016) - Castle Athletics 11th Grade
  • Mike Laster - Collaborative Education (2016) - Castle Athletics 11th Grade
  • BJ Honis - Pure Basketball 9th Grade
  • Robbie Hoden - Boston Warriors Select 9th Grade
  • Milan Harrison - Dream Elite Hornets 9th Grade
  • Jared Cotley - Western Mass Wolverines 9th Grade
  • Souleymane Koureissi - Castle Athletics 9th Grade
  • Jayce Johnson - Buffalo Bounce 14U
  • Joey Reilly - CBC 14U
Twitter Facebook YouTube Instagram